poniedziałek, 9 września 2013

Nowe odkrycie- chusty Filip von Polen O Filipie Nocko, założycielu marki Filip von Polen, dowiedziałam się dzięki październikowemu wydaniu Harper's Baazar, w którym modelka wystąpiła w chustach jego projektu. Zaintrygowały mnie one tak bardzo, że zaraz po powrocie do domu zaczęłam  szukać w googlach jak największej ilości informacji o zdolnym projektancie z Polski. I tutaj następuje niespodzianka, gdyż więcej piszą o nim media zagraniczne.
Filip Nocko pochodzi z Wrocławia, zdobył doświadczenie u znanych projektantów, obecnie mieszka i pracuje w Paryżu. Swoje pochodzenie manifestuje w projektach, których podstawą jest kolorowy nadruk przedstawiający polski krajobraz. Zdjęcia robią dla niego znajomi, nawiązał też współprace z ornitologiem, który użycza mu swoich fotografii. Najważniejszy jest przekaz- pokazanie zapomnianej polskiej natury w zabawny sposób. Jedno jest pewne- chusty są niezwykle oryginalne, a fakt, że tworzone są z najwyższej jakości jedwabiu we Włoszech czyni je dobrem luksusowym. Możemy być więc dumni z kolejnego polskiego projektanta, brawo!

Zdjęcia pochodzą z kampanii Filip von Polen by Filip Nocko jesień/zima 13/14
fot. by Bartek Wieczorek

(moim faworytem są te z sowami, a waszym? ;) )

www.filipvonpolen.com


 

4 komentarze :

 1. dla mnie są zjawiskowe ,wzornictwo bardzo orginalne .Musze kupic całą kolekcje ....jest z domieszką kaszmiru ,cudne

  OdpowiedzUsuń
 2. SOWA Z MALINAMI to faworytka i lisie mordki z jagodami

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzieliście Jelenie w szacie jesieni ...do bezowej kurtki rewwkacja

  OdpowiedzUsuń
 4. A Jelenie z szyszką w szacie jesieni to rewelacja a gdzie to mozna kupić ?

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wszystkim za komentarze i opinie:) Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. Zapraszamy także do wzajemnej obserwacji :)