sobota, 23 lutego 2013

Zdrowy nawyk - Zrowe piersi!
Wielkimi krokami zbliża się nasze święto, dzień Kobiet! To nie tylko kolejna okazja, zaraz po walentynkach, by otrzymać prezent, ale to czas, kiedy powinnyśmy pomyśleć o sobie. Tak! zróbmy coś dla siebie dziewczyny! Myślę, że jest to dobry czas, żeby napisać o kampanii społecznej RevitaLash Polska, o której obiecałam wspomnieć.
Jest to dla mnie bardzo ważne, kiedy firmy angażują się w działania społeczne, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich konsumentów. Działania RevitaLash trafiają do naszych serc, gdyż oparte są na wzruszającej historii, pokazując, że choroba nie wybiera i może trafić na każdą  z nas. Za najważniejsze postawili rozszerzanie wiedzy na temat raka piersi, promując informacje na temat profilaktyki, poruszają tematy związane z chorobą, przełamując tabu, oferują broszury - informatory, w których pokazują jak wykonać samej badanie oraz przypominają o badaniach proponowanych w gabinetach lekarskich. Jednocześnie wskazują, dlaczego temat ten powinien być nam tak bliski - wczesne wykrycie raka i szybka reakcja zwiększają szansę na wygraną w tej walce. Bardzo podoba mi się to, że przedstawiciele RevitaLash, z którymi mogłam wymienić kilka słów podczas Targów Kosmetycznych LNE w Krakowie chętnie opowiadają o początkach firmy, mowią o tym, jak wszystko się zaczęło, dając tym samym nam - kobietom nadzieję, że miłość i rodzina są w stanie przezwyciężyć najgorsze.
RevitaLash w gabinetach, z którymi współpracuje,wprowadza w standardach obsługi rozmowę na temat raka i profilaktyki. Gdy zastanawiam się nad tym, myślę, że jest to wspanialy pomysł. Przecież do kosmetyczki właśnie przychodzimy o siebie zadbać, zainteresować się swoim ciałem i poznać je lepiej! To tutaj przeważnie otwieramy swoje serca, zdradzając często nasze problemy, szukając pomocy i wsparcia. Czy to nie jest idealne miejsce, gdzie kobieta może wyciągnąć rękę do drugiej kobiety w atmosferze relaksu, pokazując jej, co  może robić, by "trzymać rękę na pulsie"?
Chyba nie dziwicie się, że taką sympatią darzę RevitaLash? ;-)
 Nie będę się rozdrabniać,  przedstawiam Wam kochane schemat, jak wykonać badanie samej w domu, czuję, że każda z Was może skorzystać. :)


schemat samobadania (przepraszam za mocno średnią jakość, ale w tym przypadku najważniejsza jest treść :) )

 Uwaga!!!
 • Przypominam, że badanie wykonujemy co miesiąc, w 2-3 dniu po zakończeniu miesiączki,
 • Pomiędzy 20 -35 rokiem życia, wykonuj USG co dwa lata,
 • Po 35 roku życia raz w roku zrób mammografię,
 • Jeśli nalezysz do grupy ryzyka (ktoś w Twojej rodzinie miał raka piersi), udaj się do endokrynologa po konsultację
 • Moim zdaniem najważniejsze: nie wstydź się prosić lekarza ginekologa, by zbadał Twoje piersi!

 Jagoda
5 komentarzy :

 1. Hej! A jest jakaś różnica przy badaniu u mamy karmiacej piersią? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetne pytanie! Kobiety niestety w oczekiwaniu na maluszka i po jego pojawieniu się na Świecie, zaniedbują ten obowiązek. Dzieje się to z różnych powodów, jednak jeśli podłoże tego zaniedbania wynika z obawy, należy rozwiać wątpliwości. każda mama powinna się badać raz w miesiącu (gdy nie występuje miesiączka może w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca?). Badanie nie różni się niczym, bez względu na to, czy kobieta jest w ciąży, czy karmi. Dodatkowo, w czasie ciąży i laktacji można śmiało wykonywać USG, badanie to nie ma żadnego wpływu na pokarm i oczywiście nie boli - o czym każda mama dobrze wie:).

   Usuń
  2. Warto jeszcze dodać, że najnowsze badania wskazują, iż karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na raka! Naukowcy odkryli, że kobiety karmiące piersią rzadziej chorują :-)

   Usuń
 2. myślę, że to ważny temat, a mimo wszystko i tak wiele kobiet twierdzi, ze to zbędne zawracanie głowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlatego tak ważne jest, by o tym mówić i samą sobą dawać przykład, że badanie piersi to "dobry nawyk" :)

   Usuń

Dziękujemy wszystkim za komentarze i opinie:) Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. Zapraszamy także do wzajemnej obserwacji :)