czwartek, 4 października 2012

„ODWAGA. Uwierz w świat bez raka piersi. Jesteśmy tu, aby stało się to prawdą”
To hasło akcji na rzecz walki z rakiem piersi, która 1 październiku 2012 rozpoczyna się na całym świecie. Marki takie jak Estée Lauder, Clinique, Bobbi Brown, DKNY i La Mer swoimi limitowanymi produktami z Różową Wstążką wspierają Kampanię, do której każda z nas powinna się przyłączyć, by wspólnie z innymi kobietami pokonać chorobę. Szacuje się, że w ciągu swojego życia co 14 Polka zachoruje na tę odmianę złośliwego nowotworu, dlatego akcja podkreśla konieczność kontrolowanie stanu swojego zdrowia poprzez regularne samobadanie i wizyty u lekarza. 

Kampanię na Rzecz Walki z Rakiem Piersi zapoczątkowała w 1992 roku znana firma kosmetyczna Estee Lauder, która postanowiła w ten sposób szerzyć wiedzę o chorobie i nieść przesłanie, iż wczesne jej wykrycie jest w stanie uratować życie. Znakiem rozpoznawczym akcji stała się Różowa Wstążka- symbol zdrowych piersi

Od chwili zapoczątkowania tej inicjatywy, każdego roku od dwudziestu lat w październiku, Estee Lauder zachęca kobiety na całym świecie do wzięcia udziału w tej wyjątkowej kampanii. Wystarczy kupić kosmetyki z limitowanej kolekcji oznakowanej Różową Wstążką, a dochód z ich sprzedaży wesprze działalność Fundacji na Rzecz Badań nad Rakiem Piersi. Elementem The Estée Lauder Companies jest Globalna Inicjatywa Illuminacji, dzięki której od 12 lat co roku podświetlamy różowym światłem ponad 200 budynków na całym świecie.

W Polsce dochód z tegorocznej kampanii zostanie przeznaczony na badania nad rakiem piersi, prowadzone w Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
Lista produktów z różową wstążką:

  • BOBBI BROWN BCA Collection „Pink Peony” Illuminating Bronzer plus mini Face Blander Brush - 150zł
  • CLINIQUE Dramatically Different Moisturizing Lotion z brelokiem Różowej Wstążki  175zł/200ML
  • CLINIQUE Chubby Stick nawilżający balsam do ust w kosmetyczce - 79zł
  • DKNY Fresh Blossom EDP - 249zł/50ML
  • ESTEE LAUDER Reparator Perfectionist CP+R z breloczkiem Różowej Wstążki - 445zł/50ML
  • ESTEE LAUDER Pomadka i błyszczyk w kosmetyczce - 140zł
  • LA MER The Hand Treatment - 360zł / 200ml  
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy wszystkim za komentarze i opinie:) Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania. Zapraszamy także do wzajemnej obserwacji :)